154111-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Snöskotrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöskotrar till Polismyndigheten, nationellt ramavtal
Referensnummer: 931-A165.863/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34132000 Snöskotrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett nationellt ramavtal för inköp av snöskotrar inklusive tillbehör och service till hel Polismyndigheten.
Behovet finns främst i polisregionerna Nord, Mitt och Bergslagen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34113200 Terrängfordon, 34113300 Fordon för terrängkörning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten.