154118-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning – Reservkraftanläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelReservkraftanläggning
BeskrivningUpphandlingen omfattar maskinleverans (aggregat 2 x 2500 KVA med kringutrustning) till reservkraftanläggning för kraftvärmeverket Torsvik.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119346:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning