154186-2019 - ResultatSverige-Karlskrona: Räddningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räddningsfordon, Hävare samt två Befälsbilar
Referensnummer: KS 2018/6565 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av tre fordon till Räddningstjänsten Östra Blekinge
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser följande räddningsfordon; hävare samt två befälsbilar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34144200 Beredskapsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144213 Brandbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen