154191-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Produkter för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningsmaterial till livsmedel
Referensnummer: KS 2020/517
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39222000 Produkter för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Förpackningsmaterial till livsmedel som levereras ut till kommunens brukare inom hemtjänsten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39222100 Engångsartiklar för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen