Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Operativt konsultstöd Spårväg
Referensnummer: SMF-2023-01834
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63711000 Kringtjänster för järnvägstransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Operativt stöd för spårväg, där konsulten ska stödja inom diverse olika operativa frågor inom spårväg. Uppdragen kan variera och både vara av projektledande art eller specialist stöd inom diverse frågor kopplat till spårvägsanläggningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311230 Järnvägsingenjörstjänster, 71356000 Tekniska tjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen