154226-2017 - ÄndringSverige-Alingsås: Räddningsfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släck- och räddningsbil Alingsås och Vårgårda Räddningstjänst.
Referensnummer: 2017-00086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Alingsås kommun inbjuder till upphandling av två (2) st. Släck- och räddningsbil för Alingsås och Vårgårda räddningstjänstförbunds räkning.