Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däckhotell
Referensnummer: KS 2021/594
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34351100 Bildäck
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser:
•Däck, till bilar och lätta lastbilar, gräsklippare, fyrhjuling och ismaskin etc. •Fälgar
•Slangar, reservdelar och diverse reparationstillbehör
•Fyrhjulsinställning
•Montering av däck
•Balansering av däck
•Byte av däck
•Reparation av däck
•Säsongsförvaring av däck
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon, 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen