Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och Däcktjänster
Referensnummer: IU22-67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Däck med tillhörande tjänster åt Falkenbergs kommun, Falkenbergs Energi, Falkenbergs Bostad samt Vatten och Miljö i Väst.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 34351100 Bildäck, 50222000 Reparation och underhåll av vagnpark
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen