154354-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Trycktjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av avtal för printtjänster.
Referensnummer: RG 2017/155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksgälden upphandlar fyrårigt avtal för att säkerställa behov av printtjänster i händelse av att ett ersättningsfall eller liknande inträffar inom insättningsgarantin och investerarskyddet. Uppdraget omfattar även inställningar, testkörning och eArkivtjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79810000 Tryckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen