154382-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnad Kv. Skansen 23, Kulturhuset, Teaterhuset och utvecklingsdelar (Huvuddel 1, 2 och 3)
Referensnummer: 18/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad Kv. Skansen 23, Kulturhuset, Teaterhuset och utvecklingsdelar (Huvuddel 1, 2 och 3).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen