154393-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sannarpsgymnasiet - ombyggnad av luftbehandlingssystem
Referensnummer: FK 2018/00019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser ombyggnad av befintligt luftbehandlingssystem på Sannarpsgymnasiet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45331211 Installation av ventilation utomhus, 45331220 Installation av luftkonditionering, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen