154455-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Västervik: Larmsystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm SÄBO
Referensnummer: U-004-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerviks kommun genomför en upphandling av digitala trygghetslarm där syftet är att tillgodose Beställarens behov av digitalt trygghetslarmsystem för särskilda boenden.
Västerviks kommun söker genom denna upphandling en trygg lösning som omfattar projektering, leverans, eventuell nedmontering av befintliga larmsystem, installation, driftsättning och funktionsprövning av komplett, fullt fungerande och driftsatt trygghetslarmsystem.
Upphandlingen ska resultera i ett avtal med en Leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35125000 Övervakningssystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen