154520-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Prenumerationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Prenumerationsservice.
Referensnummer: STK-2017-395
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79980000 Prenumerationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av prenumerationsservice av tryckta dagstidningar och tidskrifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen