Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städupphandling inom Förvaltarområde Bandhagen samt Rinkeby.
Referensnummer: Dnr 2016/1533 - 2.5.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städupphandling inom Förvaltarområde Bandhagen samt Rinkeby inklusive områdeskontor. Upphandlingen avser städning av trapphus med tillhörande allmänna utrymmen samt miljö-/soprum/grovsoprum.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen