Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FM2022- 833 Fordonslyftar
Referensnummer: UH-2022-66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43800000 Verkstadsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hos Försvarsmakten återfinns fordons-lyftar inom områdena verkstäder och besiktning. I verkstäder och inom besiktning utförs reparation, underhåll eller modifiering av Försvarsmaktens fordon. Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med maximalt tre (3) leverantörer, från vilka avropsberättigade ska kunna avropa fordons-lyftar på ett enkelt och effektivt sätt
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43800000 Verkstadsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen