154560-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetstjänster – Bevakningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBevakningstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser tjänstekontrakt, benämns vidare som Avtal, gällande Bevakningstjänster i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Leverantören åtar sig att leverera och utföra traditionella bevakningstjänster i Köparens geografiska verksamhetsområde där tjänsten ska präglas av kvalitets- och servicetänkande där Leverantören ska besitta den kompetens som erfordras för att tillhandahålla högkvalificerad bevakning.
Intern identifierareIN-IN25-0116
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000