Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Minnesgåvor och övriga gåvor i form av presentkort
Referensnummer: KS/2022:91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller ramavtal avseende presentkort för minnesgåvor och övriga gåvor.
Minnesgåvor utdelas till varaktigt anställda efter 25 års anställningstid i kommunen. Övriga gåvor kan till exempel utdelas vid jämna födelsedagar, vid avtackningar eller som julgåva.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen