154623-2021 - ÄndringSverige-Umeå: Apparatur för endoskopi och endokirurgi
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Videolaryngoskopi och videobronkoskopi
Referensnummer: HSN 149-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för mobilt och portabelt videolaryngoskopssystem, flexibelt videobronkoskopsystem, flexibelt bronkoskop för spädbarn samt tillbehör och förbrukningsmaterial till Region Västerbotten.