2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjursförsäkring och tilläggstjänster
Beskrivning: Bostadsstiftelsen Signalisten i Solna upphandlar en skadedjursförsäkring samt tilläggstjänster, avseende skadedjursbekämpning inomhus, i utemiljö och i avloppssystem. Skadedjursförsäkringen gäller med en fast premie och utan självrisk för beställaren. Målet med upphandlingen och det kommande ramavtalet är att säkerställa ett så skadedjursfritt fastighetsbestånd och utemiljö som möjligt.
Intern identifierare: SI 2024/7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 77231200 Kontroll av skogsskadedjur och -insekter, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000