154675-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Sjukskötersketjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsundersökning avseende inhyrning av sjuksköterskor
Referensnummer: KSN-2021-00951
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Marknadsundersökning avseende inhyrning av sjuksköterskor för att inhämta kunskap och underlag för en kommande ramavtalsupphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen