154678-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd till fastighetsenheten
Referensnummer: 2019-5876
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser olika uppdrag av varierande storlek inom områdena projektstöd (biträdande projektledare och projektadministration), fysisk säkerhet, arkitektstöd samt fastighets- och hyresgästrådgivning. Arbetsuppgifter och uppdrag kan vara knutet till specifika projekt eller vara del i löpande förvaltning och rådgivning/stöd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71248000 Projektövervakning och dokumentation, 75112000 Administration inom företagsverksamhet, 75123000 Fastighetsförvaltning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79710000 Säkerhetstjänster, 79996000 Företagsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen