154690-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ & Kemprodukter
Referensnummer: UH-2017-894
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling utav Städ & Kemprodukter till Sundsvall, Härnösand och Timrå kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33700000 Hygienartiklar, 39830000 Rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen