Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elevtransport buss - Centrala stan, Notviken, Örnäset och Hertsön
Referensnummer: KLF 2021/187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill du vara med och leverera hållbara transporter i Luleå kommun?
Nu genomför Luleå kommuns inköp på uppdrag av Barn- och utbildningsförvaltningen en ramavtalsupphandling avseende elevtransporter med buss. Upphandlingen gäller så kallad beställningstrafik i Centrala stan, Notviken, Örnäset och Hertsöns upptagningsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34121000 Bussar, 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nu genomför Luleå kommuns inköp på uppdrag av Barn- och utbildningsförvaltningen en ramavtalsupphandling avseende elevtransporter med buss. Upphandlingen gäller så kallad beställningstrafik i upptagningsområden Centrala stan, Notviken, Örnäset och Hertsön.