2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital scanner för histologiska preparat
Beskrivning: Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser köp av en (1) Digital scanner för histologiska preparat med möjlighet till option att köpa ytterligare en (1) skanner. Utrustningen kommer att placeras på Klinisk patologi vid Centralsjukhuset i Karlstad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83351:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)