Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemtjänst
Referensnummer: UH-2022-56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98514000 Hemtjänst
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hemtjänst till Sigtuna kommun.
Mer info kommer
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98514000 Hemtjänst, 85311100 Äldreomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hemtjänst, ca 90 000 000 MSEK.