Nybyggnation av 2 nya färjeläge inklusive landutfyllnad med uppkomna muddermassor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45112000 Grävning och schaktning, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete, 45112320 Landåtervinning, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 45241100 Anläggningsarbeten för kajer, 45244000 Marina anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nybyggnation av två nya färjeläge inklusive landutfyllnad med uppkomna muddermassor.