154809-2018 - ResultatSverige-Uddevalla: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial: kraft och belysning
Referensnummer: KS 2018-76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun upphandlar elmaterial enligt lista 00 till 45 och 70 till 93.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31211000 Paneler och säkringslådor, 31211300 Säkringar, 31212000 Effektbrytare, 31213000 Distributionsutrustning, 31214100 Brytare, 31220000 Kretskomponenter, 31224000 Kopplingar och kontaktelement, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen