Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transportcontainer, ISO 668 1C
Referensnummer: 22FMV2354
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
The Swedish Armed Forces (SwAF) has a need to transport equipment in a way that entails high interoperability with other nations, as well as the ability to transport by road, rail, air and sea. To meet this need, FMV has been tasked with procuring Transport Container 1C for SwAF.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar, 34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål, 44613300 Standardcontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen