2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bolagsövergripande LMS (Learning Management System)
Beskrivning: Upphandlingen avser Bolagsövergripande licens för ett komplett LMS (Learning Management System)med ett författarverktyg för att producera e-utbildning. Systemet ska även kunna stödja en löpande samtalsprocess med mål, regelbunden feedback och utveckling.
Intern identifierare: UVA-2024-00330
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 80521000 Utbildningsprogram
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48190000 Programvara för undervisning, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48931000 Programvara för utbildning, 75121000 Utbildningsadministration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: LMS