Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: RS/302/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen avser att upphandla tryckeritjänster för de trycksaker utöver det Regionens eget tryckeri kan utföra. Upphandlingen avser ett helhetsuppdrag för ett tryckeri avseende tryck, kuvert, profilprodukter och transport samt andra förekommande tryckeritjänster. Uppdraget innebär beställning av en tjänst/utförande som resulterar i en färdig produkt/vara.
Upphandlingen är uppdelad i tre delar:
A = Profilprodukter
B = Ritningar och Tryck
C = Kuvert
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A. Profilprodukter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79820000 Trycktjänster, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22462000 Reklammaterial, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79810000 Tryckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
B. Ritningar och Tryck
Del nr: 2
C. Kuvert
Del nr: 3