154908-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lösning för kundhantering och fakturering.
Referensnummer: 17/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lösning för kundhantering och fakturering som över tid följer med i verksamhetens krav och varierande behov.
Sista ansökningsdag är 22.5.2017 23:59.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48444000 Redovisningssystem, 48444100 Faktureringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen