Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profil- och presentartiklar
Referensnummer: 2017/00376
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar present- och profilartiklar, giveaways samt profilkläder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22462000 Reklammaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Halmstads kommun söker en komplett leverantör som kan erbjuda ett brett och varierat varusortiment av bra kvalitet i olika prisklasser inom de ovannämnda områdena. Exempel på produkter som ingår i upphandlingen är nyckelband, paraplyer, badlakan, piké-tröjor, väskor, gåvor och vattenflaskor.