154964-2018 - ResultatSverige-Kinna: Gatsopningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gaturenhållningslastbil
Referensnummer: 17/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144430 Gatsopningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Fabriksny chassibyggd sopmaskin för vårsopning, underhållssopning, lövupptagning utav gator, GC vägar, parkeringar, skolor etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144400 Fordon för väghållning, 34921000 Utrustning för väghållning, 34921100 Gatsopningsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen