Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror
Referensnummer: 18/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39700000 Hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande vitvaror vilket avser att täcka kommunens behov av vitvaror så som frys, diskmaskiner, spis, tvättmaskiner, torktumlare, torkskåp samt alla andra förekommande produkter inom detta produktområde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39713100 Diskmaskiner, 42716000 Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen