See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konstnärlig gestaltning, NUS byggnad 3C
Beskrivning: Region Västerbotten upphandlar konstnärlig gestaltning till NUS. Uppdraget avser konstnärlig gestaltning till fasad vid byggnad 3C.
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Bilaga 2 till lagen om offentlig upphandling (2016:1145), LOU.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112472:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45212300 Anläggningsarbeten för konst- och kulturbyggnader