Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2104 Profilprodukter Södertälje kommun och Telgekoncernen
Referensnummer: 19/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22462000 Reklammaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser varor inom profilprodukter till Södertälje kommun och Telgekoncernen. Anbudsgivaren ska ha ett brett och kvalitativt sortiment av efterfrågade och vanligt förekommande produkter. Produkterna avses användas inom intern och extern marknadsföring, vid rekrytering, mässor och liknande aktiviteter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18530000 Presenter och priser, 22900000 Diverse trycksaker, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen