155028-2018 - ÄndringSverige-Åkersberga: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klient - datorutrustning och tillbehör
Referensnummer: 2018-09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunens målsättning är att upphandla en (1) partner som ska ha förmåga att leverera ett brett sortiment av olika typer av klientenheter och olika IT-arbetsplatsprodukter tillsammans med produktnära tjänster till kommunens olika verksamheter.