155032-2020 - ResultatSverige-VARA: Belysningsarmatur och elektriska lampor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LED-armaturer till Vara kommun
Referensnummer: 2018-27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för köp av LED-armaturer till Vara kommun.
Sista anbudsdag
Anbud skall vara Köparen tillhanda senast 2018-03-09 23:59.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31527200 Utomhusbelysning, 34993000 Vägbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen