Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom samhällsbyggnadssektorn; Konsultkategori: Geoteknik/Geohydrologi/Förorenad mark
Referensnummer: KS-UH/2020:7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende konsulttjänster inom samhällsbyggnadssektorn för utförande av uppdrag av varierande storlek. Konsulttjänsterna avses att avropas i olika skeden från förstudier och förprojektering till utbyggnadsskedet. Upphandlingen innefattar konsultkategorin Geoteknik/geohydrologi/förorenad mark.
AUB.23 Sista dag för B att komma med kompletterande förfrågningsunderlag (KFU) är den 20.4.2021
AUB.24 Sista dag för B att svara på frågor är den 20.4.2021
AUB.31 Referenstagning kommer ske under veckorna 17 - 19 2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Geoteknik
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Geohydrologi
Del nr: 2
Förorenad mark
Del nr: 3