2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss - Rening av processvatten
Beskrivning: Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB (ESEM) planerar en upphandling som ska tillgodose behov av ombyggnader, service och underhåll av: Processen för rening av stadsvatten och rökgaskondensat ESEM önskar få viss information från möjliga leverantörer, en så kallad extern remiss.
Intern identifierare: UH 24-43 Extern remiss
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50411100 Reparation och underhåll av vattenmätare
Ytterligare klassificering (cpv): 42912330 Vattenreningsutrustning, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk