Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bokning- och bidragssystem Sandvikens kommun
Referensnummer: IKS2022_15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandvikens kommun har för avsikt att upphandla ett nytt Boknings- och Bidragssystem fortsättningsvis kallad BoB. Systemet ska fungera som navet för våra verksamhetsområden Idrott, Kulturcentrum och Parkbadet. I Kulturcentrum ingår kulturskolans verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen