155103-2021 - ResultatSverige-Karlskrona: Diverse tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av Svets- och smidesarbeten
Referensnummer: FM2020-24289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98300000 Diverse tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten (FM) har ett behov av att upphandla reparations- och underhållstjänster. Tjänsterna som omfattas i upphandlingen är svets- och smidesarbete. Upphandlingens syfte och målsättning är att köpa in efter behov kvalitativa reparations- och underhållstjänster som innefattande svetsning och smidesarbete.
Målsättningen med denna upphandling är att FM hittar en kvalificerad leverantör som kan utföra denna typ av tjänster. Försvarsmakten har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köp av svets och smidesarbeten (tjänster)