155105-2020 - ResultatSverige-Stockholm: TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Ljud, Ljus och Bild
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Ljus-, Ljud-, och Bildutrustning för professionell teaterverksamhet.
AF2.1 Upphandlingsförfarande
Upphandlingen sker enligt ett Öppet förfarande enligt LOU.
Anbud kommer att antas utan föregående förhandling.
Det är därför av yttersta vikt att samtliga efterfrågade uppgifter enligt detta Förfrågningsunderlag finns med i inlämnat anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342000 Högtalare, 32342300 Mikrofoner och högtalarenheter, 32342400 Ljudanordningar, 32342420 Studiomixer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen