155120-2019 - ResultatSverige-Västerås: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter rötrest
Referensnummer: 2018/0282-VKF-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget är att utföra uttransport av flytande rötrester från Gryta till samtliga förekommande satellitlager. De flesta av dessa ligger belägna inom en radie av 40 km. Längre transporter kan dock förekomma.
Förutsättningar - den årliga mängden ligger på runt angivna 20 000 ton och fördelningen per lager är enligt förfrågan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen