2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll drivmedelsanläggning ARN och BMA
Beskrivning: Swedavia upphandlar ett avtal för drift och underhåll av Swedavias drivmedelsanläggningar på Stockholm Arlanda Airport samt Bromma Stockholm Airport. Avtalet omfattar en anläggning på Arlanda och en på Bromma. Swedavia söker en leverantör som kommer att utföra tjänsten på båda flygplatserna. "För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt."
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98028:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner