Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkring- och återförsäkringskonsult
Referensnummer: UH-2018-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
Återförsäkring – bistå Göta Lejon i upphandling av återförsäkringsprogram.
Försäkringskunskap – Göta Lejon behöver tillgång till specialistkunskap inom områden som till exempel egendom, ansvar, entreprenad, energi, miljöansvar och cyber.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster, 66700000 Återförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen