Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av storköksmaskiner
Referensnummer: GSN 2018/00793
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39314000 Utrustning för industrikök
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad avser upphandla ett (1) serviceavtal med en (1) leverantör för att täcka behov av service/underhåll av storköksmaskiner inkl. inköp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 22 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39314000 Utrustning för industrikök, 42959000 Diskmaskiner för storkök, 50880000 Reparation och underhåll av hotell- och restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 36
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
12 månader