155228-2019 - ResultatSverige-Karlskrona: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter område Besiktning Bygg, El, VS, Ventilation, Styr, Storkök, Hiss
Referensnummer: KS 2018/3074 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster inom rubricerade områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion, 90491000 Besiktning av avlopp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal som omfattar konsulttjänster.