Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT återvinning
Referensnummer: 18/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90514000 Återvinning av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
PS bolagen vill med denna upphandling hitta en partner med rätt kompetens inom återvinning av IT-utrustning såsom servrar, datorer, skrivare och skärmar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen