2. Förfarande
Förfarande
Titel: Unga resurspersoner till äldreomsorgen
Beskrivning: Borås Stad inbjuder intresserade Anbudsgivare att inkomma med anbud avseende en tjänst där Anbudsgivaren ska tillhandahålla ungdomar till Borås Stads vård- och omsorgsboenden.
Intern identifierare: 2024-00016IN
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs som en upphandling enligt 19 kap Lag (2016:1145) om offentlig upphandling LOU. Förfarandet som kommer användas är ett en-stegsförfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Unga resurspersoner